Kalba / Język

CookiesAccept

Šiame puslapyje naudojami slapukai (cookies) svetainės lankomumui stebėti

Sužinoti daugiau

Sutinku


 Login Form

Dabar svetainėje 18 svečiai (-ių) ir narių nėra

1483315
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
654
639
1953
1476319
20167
23211
1483315

Your IP: 18.207.102.38
nuo 2014 m. kovo 20d.

Vasario 16-osios prasmė


Tokia diena, kaip Vasario 16–oji, tai gera proga apmąstymui. Kas esame? Ar išrinktoji tauta, ar tik grupelė individų? Kas mus sieja? Kas mus verčia apmąstyti kelią, kuriuo einant tėviškė virsta tėvyne, o tėvynė - valstybe?
Vasario 16–ąją minime kiekvienais metais. I B gimnazijos klasės moksleiviai kartu su auklėtoja  paruošė programėlę skirtą šiai progai.

 

Šiemet jau ne pirmą kartą galime padėkoti tiems, kurie prisidėjo prie Lietuvos valstybės atkūrimo. Tiesiogiai Valstybės atkūrimo akto tekstą rengė Jonas Vileišis, Petras Klimas, Mykolas Biržiška, Steponas Kairys. Pasirašė jį 20 tarybos narių, be minėtųjų keturių. Už ilgametį ir didžiulės svarbos tautos labui darbą bei parašų ant istorinės reikšmės dokumento jie sau jokių privilegijų nei signatariškų pensijų niekada nereikalavo. Prisiminkime tuos garbingus tautiečius: Dr. Jonas Basanavičius, Antanas Smetona, Aleksandras Stulginskis, Saliamonas Banaitis, Mykolas Biržiška, Saliamonas Banaitis, Kazys Bizauskas, Pranas Dovydaitis, Steponas Kairys, Petras Klimas, Donatas Malinauskas, Vladas Mironas, Stanislovas Narutavičius, Alfonsas Petrulis, Jonas Smilgevičius, Justinas Staugaitis, Jurgis Šaulys, Kazimieras Steponas Šaulys , Jokūbas Šernas, Jonas Vailokaitis.
Pasaulis keičiasi itin sparčiai, ir tam, kad ne tik prisitaikytume jame, bet ir laimėtume, reikia didžiulių kiekvieno mūsų pastangų.Pagrindinės mokyklos viktorina apie Lietuvą