Kalba / Język

CookiesAccept

Šiame puslapyje naudojami slapukai (cookies) svetainės lankomumui stebėti

Sužinoti daugiau

Sutinku


 Login Form

Dabar svetainėje 16 svečiai (-ių) ir narių nėra

1370216
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
887
776
3173
1361479
3173
23623
1370216

Your IP: 18.206.187.81
nuo 2014 m. kovo 20d.

Puikios slidinėjimo pamokos

Tebesitęsiant slidinėjimo sezonui, daugeliui tėvų kyla klausimas, gal važiuoti atostogauti į kalnus drauge su vaikais? Gal užrašyti į slidinėjimo pamokas?

Ogi Punsko Dariaus ir Girėno mokyklos ketvirtokams pasitaikė puiki galimybė – sudalyvauti Slidinėjimo projekte Šelmente. Dalyvavo 31 mokinukas ir tokios pamokos truko net 5 dienas (vasario 7, 9, 13, 19 ir 21 dienomis).

Iš tiesų, slidinėjimo mokykla tam ir skirta, kad pastatytų ant slidžių ar snieglentės tą, kuris nemoka nusileisti nuo kalniuko, tačiau labai nori tai padaryti ir stovėdamas ant nuosavų kojų, ir su vėjeliu.

Slidinėti gali visi: nuo pirmą kartą stovinčių ant slidžių iki ekspertų. Patys tuo įsitikinome.

Jau projekto pradžioje mokiniams buvo paaiškinta, kokią aprangą vilkėti – lengvą viršutinę rūbų dalį ilgomis rankovėmis bei laisvas kelnes. Tam, kad slidinėjimo batai kiek įmanoma geriau priglustų prie kojų, rekomenduojama buvo dėvėti ilgas, glotnias ir plonas kojines. Kadangi buvo šaltoka, mokiniai vilkėjo šiltesniais rūbais ir tokiu būdu jautėsi komfortabiliai. Neužmiršo ir apie šiltas pirštines. Šelmento slidinėjimo mokykloje gavome slides, batus ir šalmus. Kiekvienas mokinys apsivilko marškinėlius su pasirinktu eilės numeriu. Tokiu būdu instruktoriams buvo paprasčiau komunikuotis su mokiniais.

Kiekviena slidinėjimo pamoka trunko apie 2 valandas ir tuo metu instruktorius visuomet buvo šalia, aktyviai dalyvavo mokymo procese. Mokiniai buvo padalinti į kelias grupes. Treniruotės kiekvieną dieną buvo pildomos naujais iššūkiais ir užduotimis – tai leido visuomet mėgautis pamokomis, tobulinti gebėjimus ir geriausiai pasiruošti tikriems slidinėjimo nuotykiams.

Turbūt dažniausiai slidinėjimo instruktoriams užduodamas klausimas: nuo kelerių metų galima pradėti slidinėti kalnų slidėmis? Sužinojome, kad savarankiškai nusileisti slidėmis nuo kalno pradedama jau nuo trejų metukų. Vaikas greitai išmoksta įveikti nedidelius ir nestačius šlaitus, kuriais besileidžiant greitis nebūna didelis. Svarbu, kad trasos pabaigoje būtų galimybė slysti tol, kol jos pačios sustos.

Jau pirmą projekto dieną instruktoriai vaikus išmokė laikyti slides lygiagrečiai čiuožimo metu ir jas pasukti kampu stabdant. Instruktoriai, mokydami vaikus, naudojo tokius palyginimus kaip „bulvytės fri" ir „gabalėlis picos". Vaikai puikiai mokėsi patys, tereikėjo tik kelių vaizdingų užuominų, ir slidės elgėsi taip, kaip reikia. Iš tikrųjų, ketvirtokai šauniai perprato visas pamokas, pasižymėjo gabumais, greit išmoko slidinėti ir parodė, kad tai jiems labai patinka.

Paskutinę dieną instruktoriai įvertino mokinių slidinėjimo lygį ir pakvietė į varžybas, kurios vyks kovo pradžioje.

Ačiū Punsko Dariaus ir Girėno mokyklos direktoriui už tokią puikią galimybę ir iššūkį sudalyvauti slidinėjimo pamokose Šelmente.

Dalia Makauskienė