Kalba / Język

CookiesAccept

Šiame puslapyje naudojami slapukai (cookies) svetainės lankomumui stebėti

Sužinoti daugiau

Sutinku


 Login Form

Dabar svetainėje 18 svečiai (-ių) ir narių nėra

1323703
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
634
597
1828
1317222
634
19073
1323703

Your IP: 34.239.150.22
nuo 2014 m. kovo 20d.

I-III klasių renginys „Aukime sveiki ir saugūs“

 

              SVEIKATOS SU KIBIRU NEPASISEMSI-

KIEK PASISTENGSI, TIEK IR GYVENSI!

 

Sveikatos ugdymas  šiandienos mokykloje įgyja vis didesnę reikšmę.  Svarbiausi uždaviniai, saugant ir stiprinant vaikų sveikatą, yra: saugoti  ir puoselėti psichinę vaiko sveikatą, didinti socialinį saugumą tobulinant orientavimąsi naujoje socialinėje aplinkoje, ugdant saugaus elgesio įpročius bei saugoti ir stiprinti fizinę vaiko sveikatą. Todėl  mes siekiame  formuoti teisingą mokinių požiūrį į savo sveikatą ir ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius bei kurti sveiką ir saugią aplinką mokykloje. Pradinių klasių mokytojai sveikatos ugdymą  integruoja į visą ugdymo procesą. Kad  tai būtų efektyviai įgyvendinama, pedagogams reikia ne tik žinių apie sveikatos saugojimo bei stiprinimo būdus, bet ir įgūdžių, kaip ją ugdyti, išmanyti kokią metodiką taikyti skirtingoms amžiaus grupėms. Svarbu atrasti ne tik įdomius bet ir priimtinus ugdymo bei ugdymosi metodus, kurie aktyviai įtrauktų į mokymąsi apie sveikatą. Šiuo atveju  labai svarbus mokyklos bendravimas bei bendradarbiavimas su visuomenės sveikatos įstaigomis ir jų specialistais.

 

Lapkričio 21 d. mūsų mokykloje vyko prevencinis renginys „Aukime sveiki ir saugūs“. Mus aplankė šauni komanda iš Lietuvos -  Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės.  Visą dieną vyko labai įdomūs ir naudingi sveikatinimo užsiėmimai 1-3 klasių mokiniams. Mokiniai svečiavosi pas inspektorių Muilį, kuris labai įdomiai atskleidė asmens higienos  paslaptis,  mokė taisyklingai plauti rankeles.

 

  Užsiėmimas „ Aš žinau, ką valgau“ padėjo pradinukams suvokti sveikos mitybos svarbą. Drauge kurdami didžiulę vaisių, uogų ir daržovių kraitę, išsiaiškino vitaminų reikšmę sveikatai.

 

  Paskaitoje„ Sveikos akys- laimingos akys“  vaikai gilino žinias apie regėjimą. Įvairias užduotis atliko užsimerkę ar ba užrištomis akimis ir visi vieningai nusprendė, kad būtina saugoti akeles, nes „tamsoje“ gyventi  negerai.

 

 Sporto salėje vyko aktyvi veikla „ Kūnąkrutis“. Vaikai smagiai žaidė žaidimus,  reikalaujančius fizinių, psichinių ir dvasinių jėgų.  Žaisdami mokėsi nugalėti savanaudiškas paskatas, ugdėsi savitvardą, ryžtingumą, kitas dorovines ir valios savybes. Žaidimų įvairovė  suteikė puikias galimybes ugdyti vaikų judesius, greitį, koordinaciją, taiklumą, reakciją ir leido patirti sėkmės skonį.

 

  Iš  laimingų, besišypsančių  veidų supratome  kaip svarbu, kad  kiekvienas vaikas išmoktų  patirti  džiaugsmą, kurį  suteikia žaidimas, nes jis daug svarbesnis  už pasiektus rezultatus ar meistriškumo lygį. Mokiniai džiaugėsi dovanėlėmis ir įvairia veikla, kuri neleido nuobodžiauti.

               Mokytojams rūpi  ne tik jų, bet ir jų ugdytinių sveikata. O norint padėti ne tik sau, bet ir kitiems,  reikia žinių, gebėjimų, įgudžių.  Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Dalia Kitavičienė pakvietė mokytojus daugiau sužinoti apie tai.

Pravedė praktinius mokymus, kurie padėjo suprasti davasinės ir fizinės sveikatos hormonijos reikšmę.

  

Biuro direktorė pristatė ir padovanojo daug  vaizdinės,  metodinės ir informacinės medžiagos, skirtos sveikatos ugdymui. Pažadėjo bendrauti ir bendradarbiauti su mūsų mokyklos pedagogais, organizuojant  sveikatinimo veiklos metodines konsultacijas, sveikatinimo renginius bei praktinius  sveikatos stiprinimo mokymus.