Kalba / Język

CookiesAccept

Šiame puslapyje naudojami slapukai (cookies) svetainės lankomumui stebėti

Sužinoti daugiau

Sutinku


 Login Form

Dabar svetainėje 27 svečiai (-ių) ir narių nėra

1323683
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
614
597
1808
1317222
614
19073
1323683

Your IP: 34.239.150.22
nuo 2014 m. kovo 20d.

Ekskursija į Druskininkus

   Spalio 20 -21d.  mūsų mokyklos pradinukams buvo iki saldumo sūrios dienos. Atvykome į nuostabų Lietuvos kurortą – Druskininkus. Čia mūsų laukė gidė Aušra, kuri atvėrė paslaptingą skrynelę su šio miesto simboliais: druska, žeme, iš kurios daromos purvo vonios, pušies šakele ir sūriu vandeniu.

    Pasivaikščiojome  vaizdingomis Nemuno ir Ratnyčėlės pakrantėmis, kurias taip mėgo būsimasis  genijus, XIX a. pb. – XX a. pr. lietuvių dailininkas ir kompozitorius M.K. Čiurlionis. Sužinojome, kur ir kodėl ištryško mineraliniai šaltiniai, kodėl jie taip garsina Druskininkų kurortą .

Aplankėme biuvetę ir tiesiai iš gręžinių ragavome mineralinio vandens. Veidelius prausėme, burneles skalavome legendomis ir stebuklingais pagijimais apipinto giliausio ir sūriausio “Grožio” šaltinio mineraliniu vandeniu. Gidė labai gražiai papasakojo šio miesto istoriją, aplankėme Čiurlionio paminklą, grožėjomės Druskonio ežeru. Trumpam sustojome prie fontano. Mokytoja Jurgita užsakė muzikinį sveikinimą rudenį gimusiems draugams. Pasigirdus dainai, šokome kartu su fontanu.

   Įdomiausi buvo edukaciniai užsiėmimai  „Sūri pamoka pas skulptorių Taurą“ menininko sodyboje. Savo įspūdžius ir nuotaikas įspaudėme druskoje. Kiekvienas mokinys pasigamino po 2 druskinukus. Juk geresnio suvenyro, nei pačių sukurtas mielas druskinukas, niekur nerasime! Išbandėme ir Tauro sukurtą elektromobilį.

   Lankėmės medžio drožėjo Antano Česnulio sodyboje “Vėjo malūnas” Naujasodėje. Pasivaikščiojome po darbštuolio meistro sukurtą skulptūrų ir poilsio parką ant Ratnyčėlės kranto. Autoriaus suręstame malūne susipažinome su čia apsigyvenusiais mediniais personažais. Visus mus stebino tai, kad tiek daug gali vienas kūrybingas ir darbštus žmogus.

   Kita grupė vietoj A. Česnulio sodybos aplankė „Girios aido“ muziejų. Tai gamtos „namelis ant vištos kojelės“. Vaikai smalsiai apžiūrinėjo visas ekspozicijas.

   Druskininkuose mums labai patiko. Namo grįžome pavargę, bet pilni įspūdžių. Už įdomią ir turiningą pažintinę kelionę esame dėkingi mokytojai Jurgitai, kuri padėjo mums ją surengti.