Kalba / Język

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Login Form

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

1482469
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
447
660
1107
1476319
19321
23211
1482469

Your IP: 34.236.245.255
nuo 2014 m. kovo 20d.

” Cztery pory roku na Suwalszczyźnie”

Dnia 19 grudnia uczniowie klas IVc, Vc, VIb, IC i IIIC wybrali się do Suwalskiego Ośrodka Kultury, gdzie o godz. 8:30 wzięli udział w audycji muzycznej pt.” Cztery pory roku na Suwalszczyźnie”. Tu mieli okazję dowiedzieć się,  co wspólnego ma Antonio Vivaldi, włoski skrzypek i kompozytor, z Suwalszczyzną? Pomimo tego, że urodził się w Wenecji i żył ponad 300 lat temu, musiał bywać na Suwalszczyźnie i to o każdej porze roku.

Udowodnił to duet ojca i syna – czyli Hubert i Miłosz Stojanowscy oraz muzycy Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Hubert i Miłosz Stojanowscy kochają Suwalszczyznę i uwieczniają na fotografiach jej urokliwe zakątki. Na ich zdjęciach na pewno odnajdziemy to, co dźwiękami wypowiedział Antonio Vivaldi.

W programie audycji uczniowie usłyszeli też fragmenty prawdopodobnie najpopularniejszego utworu wszech czasów – „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego: „Wiosny”, „Lata”, „Jesieni”, „Zimy” oraz, w wykonaniu całej orkiestry, Menuety Josepha Haydna z Symfonii nr 88 i nr 6, utwór „Singing in the rain” i kolędę.

Po powrocie do szkoły uczniowie klas młodszych, czyli czwartoklasiści, piątoklasiści oraz szóstoklasiści wykonywali stroiki świąteczne. Samodzielnie wykonali świece, wedle własnego uznania wybrali ozdoby, które przytwierdzili do drewnianego podłoża. Dzięki wielkiej staranności i pomysłowości wyszły unikalne i piękne ozdoby godne świątecznego stołu.

Obecnie najczęściej można  gotowe stroiki kupić w większości sklepów, jednak radości, zabawy i satysfakcji z przygotowania ich własnoręcznie nie zastąpi nic.