Kalba / Język

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Login Form

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Imieniny

Dzisiaj jest: 23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodz: Tekla, Bogusław
928442
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
737
1084
6000
916671
19170
26242
928442

Your IP: 54.166.141.69
nuo 2014 m. kovo 20d.

Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, które odbędzie się 3 września 2018r. o godz. 9.00 w Sali sportowej szkoły

Msza święta o godz. 8.00

Święto Narodowe Trzeciego Maja

W dniu 30 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotowali uczniowie kl. II C gimnazjum. Hasło przewodnie uroczystości to: „Konstytucja, Wolność, Ojczyzna”. Uczniowie zaprezentowali zebranym krótką historię uchwalenia Konstytucji 3 maja, przypomnieli czym jest konstytucja, jak ważna to ustawa w państwie demokratycznym. W programie artystycznym pojawiły się też odniesienia do innych wartości, takich jak Wolność i Ojczyzna, równie ważnych i mających związek z ustawą zasadniczą.

Puentą rozważań na temat Konstytucji, Wolności i Ojczyzny była piosenka „Pytasz mnie o Polskę”.

Czytaj więcej: Święto Narodowe Trzeciego Maja

Wycieczka do Malborka, Trójmiasta, Szymbarku

9, 10 i 11 maja to dni obfitujące w mnóstwo wydarzeń, nowych doświadczeń i wrażeń. Klasy III c, IV c, V c, VI c, VII b i II C, pod opieką nauczycieli: A. Makowskiej, E. Kotlarz, A. Berneckiej i A. Bludzisa, udały się na trzydniową wycieczkę do Malborka, Trójmiasta oraz Szymbarku.

Przygodę zaczęliśmy od zwiedzania Zamku krzyżackiego w Malborku żartobliwie nazywanego przez przewodników największą kupą cegieł w Europie. Jest to prawdopodobnie największy średniowieczny zamek zbudowany z cegły. Cały kompleks jest olbrzymi. Zwiedziliśmy m.in.: Zamek Wysoki (a w nim między innymi: kuchnia konwentu, kaplitularz, reflektarz konwentu, Izba Konwetnu i wiele innych), Zamek Średni (Wieli Reflektarz, piwnice, kuchnia), Pałac Wielkich Mistrzów (letni reflektarz, niska sień).

Czytaj więcej: Wycieczka do Malborka, Trójmiasta, Szymbarku

WIELKANOC TUŻ, TUŻ…

Dnia 28 marca w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Uczniowie klasy Vc, wraz z wychowawczynią, przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. ”Wielkanoc tuż, tuż…”. Przypomniane zostały zwyczaje związane z Wielkim Postem, Środą Popielcową, Niedzielą Palmową, Wielką Środą, Wielkim Czwartkiem, Wielkim Piątkiem, Wielką Sobotą, Wielką Niedzielą i Poniedziałkiem Wielkanocnym. Przekazywanym informacjom towarzyszył pokaz slajdów ukazujący między innymi różnorodność palm wielkanocnych, oryginalne pisanki i kraszanki oraz przepych świątecznego stołu.

Czytaj więcej: WIELKANOC TUŻ, TUŻ…