Kalba / Język

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Login Form

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Imieniny

Dzisiaj jest: 12 Grudzień 2017    |    Imieniny obchodz: Joanna, Aleksandra, Dagmara
630540
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
172
1822
1994
621001
13581
30845
630540

Your IP: 54.242.205.33
nuo 2014 m. kovo 20d.

Wycieczka do Suwałk

16 listopada 2017 r. wszystkie dzieci z klas I-III udały się na wycieczkę do Suwałk na baśń muzyczną pt. W tajemniczej krainie krasnali”. Była to opowieść: o skrzatach, smerfach, krasnoludkach, króliczkach, złośliwym Trolu Szczerbolu, złej Czarownicy… Wystąpił również Papa Smerf, Gargamel i inni czarodzieje. W baśni był zawarty wątek ekologiczny i integracyjny. Dzieci uczyły się miłości i szacunku dla całej przyrody oraz stosownego zachowania w lesie. Przekonały się, że z pozoru zwycięskie zło zawsze zostaje pokonane.

Czytaj więcej: Wycieczka do Suwałk

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Kto ojczyźnie swej służy, sam sobie służy.

(Piotr Skarga)

       Wolna i demokratyczna ojczyzna jest prawdziwym skarbem, a że wolność nie jest dana raz na zawsze, mogliśmy się przekonać, oglądając 10 listopada br. program artystyczny przygotowany przez klasę IIIC gimnazjum oraz jej wychowawczynię, Panią Annę Woźnialis, z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej: Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W piątek,  20 października  w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.  Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości. Najpierw jednak musieli zaprezentować krótki  program artystyczny i udzielić prawidłowych odpowiedzi na pytania zadawane przez koleżanki ze starszych klas.

Czytaj więcej: Ślubowanie uczniów klas pierwszych

99 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W tym roku obchodziliśmy 99 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji klasy: Ib i IIIc wraz z wychowawczyniami p. K. Szermer i P. A. Makowską przygotowały montaż słowno - muzyczny, na który zaprosiły pozostałe klasy nauczania początkowego, dyrekcję szkoły oraz rodziców. Uroczystość przebiegała w bardzo podniosłej atmosferze. Przypomniano ważne wydarzenia historyczne, daty i nazwiska ludzi, którzy przyczynili się do odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Artyści zebrali zasłużone brawa. Akademia uświadomiła wszystkim jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczą słowa: Wolność i Niepodległość.

Czytaj więcej: 99 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Wycieczka do remizy